in

Vizuální test: Najděte studeného králíka na obrázku do 10 sekund! Dokažte, že jste důkladní.

Tento test prověří vaše pozorovací schopnosti tím, že vás vyzve, abyste během 10 sekund vyhledali králíka.

V současné době zaplavuje internet několik testů optických klamů. Hra, kterou vám nyní představíme, je obzvláště obtížná a vyžaduje bystré oko, rychlou mysl a neochvějnou přesnost. Najdete králíka?

Najdi králíka do 10 sekund

Díváte se na zasněžený břeh. Tvé zorné pole je utopené v dokonalé bílé, ale skrývá malého králíka. Ale kde je to malé stvoření? Je na vás, abyste odpověď našli za méně než 10 sekund.

K tomu se vyzbrojte maximálním soustředěním. Rychle prohledejte všechny rohy obrázku shora dolů. Nepřehlédněte žádný detail!

Tato hádanka se objevila na internetu a ukázalo se, že se ji podařilo vyřešit jen málokomu. Několika lidem se však podařilo králíčka najít, což je výkon, který si zaslouží medaili.

Kde byl králík schovaný?

Podařilo se vám zvíře najít? Pokud ne, nebojte se, velmi mnoho hráčů také neuspělo. Pokud jste si však jeho přítomnosti všimli, můžete se pochlubit výjimečným okem a neobyčejným pozorovacím smyslem.

Kde se tedy nachází? Tady je nápověda: podívejte se znovu na obrázek a zaměřte se na pravou stranu. Posuňte se trochu dolů. Viděli jste to?

Ve skutečnosti se králík krčí pod lavicí mezi nohama židle vpravo dole. Jak jste si jistě všimli, králík je bílý, což znesnadňuje jeho identifikaci. Zvláště když je obklopen sněhem bílým jako jeho srst.

Tento optický klam ukazuje, že je třeba trénovat mozek, aby se s takovou situací vypořádal. Jak budete trénovat, bude pro vás snazší rychle najít zvíře nebo předmět v dalších testech.

Co je to ale optický klam?

Optický klam je vidění objektu, které se liší od skutečnosti. Klamou oko i mozek.

Testy optických iluzí se provádějí za účelem tréninku pozornosti a vnímavosti mozku. Zlepšují pozorovací smysl a posouvají lidi za hranice jejich intelektuálních možností.

 

Anna Reindlová

Written by Anna Reindlová

Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.