in

Vizuální test: 7 sekund vašeho času! Který strom se na obrázku nejvíce liší?

Jste výjimeční, pokud dokážete vyřešit tuto hádanku za pouhých 7 sekund?

Intelektuální schopnosti člověka jsou výsledkem správného fungování mozku. Bylo navrženo několik testů, které mají pomoci tomuto orgánu vyvíjet se, aby byl bystrý a pohotový. V této soutěži jde především o rychlost. Vyzkoušejte si ji a zjistěte, kde je váš limit.

Sedm sekund na nalezení neobvyklého stromu

Na tomto obrázku je 45 stromů, které na první pohled vypadají stejně. Všechny jsou zelené s hnědým kmenem. Je tu však jeden zvláštní, který se svým tvarem liší od ostatních.

Tento strom musíte najít za pouhých 7 sekund. Je to velmi rychlé, takže než začnete, udělejte si pohodlí na klidném místě.

Jedná se o cvičení, které vyžaduje maximální soustředění v krátkém čase. Testuje vaše pozorovací schopnosti.

A atypický strom byl…

Pokud jste anomálii našli, gratulujeme vám! Jste výjimečný člověk s velkou inteligencí.

Pokud jste odpověď nenašli, nevadí. Tuto výzvu se podařilo splnit jen málokomu. Na jedné straně je totiž stromů mnoho a zdánlivě jsou stejné, na druhé straně jste měli na nalezení vetřelce pouhých 7 sekund. V této době máme tendenci přehlížet některé detaily. Nebojte se, řešení je následující.

Atypický strom je ve skutečnosti pátým stromem ve druhé řadě.

Chcete-li jít dál

Tento vizuální test patří do velké rodiny testů, které pomáhají zlepšit intelektuální schopnosti. Tato úloha vám zabrala 7 vteřin, trénovala váš mozek, aby rychle našel odpověď bez přemýšlení. Prověřil vaše pozorovací schopnosti a rychlost.

Pokud jste v této soutěži neuspěli, můžete příště uspět v podobném vizuálním testu. Opakováním těchto cvičení se váš mozek stane bystřejším a bude reagovat rychleji.

Jiné testy vám dávají více času na rozmyšlenou nebo jednoduše nestanovují časový limit. Pomohou vám zbystřit zrak a všímat si detailů.

A pokud chcete jít ještě dál nebo hledáte ještě obtížnější výzvy, neváhejte si udělat testy optických klamů.

Anna Reindlová

Written by Anna Reindlová

Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.