in

Test zraku: Otestujte svůj zrak a najděte lišku na tomto obrázku za 25 sekund.

Zjistěte, zda máte dobrý zrak, pomocí tohoto 25sekundového testu zraku!

Nemusíte chodit k odborníkovi, aby vám během lékařské prohlídky otestoval zrak. Dnes jsme pro vás připravili vizuální hru, která slouží jako autotest a umožní vám nahlédnout do vašich zrakových schopností. Kromě toho si díky této malé výzvě můžete vyzkoušet svou koncentraci a pozornost.

Vizuální test: „Najdi lišku ukrytou v lese“.

Následující oční test byl vytvořen za účelem procvičení vašich zrakových schopností a posouzení kvality vašeho zraku během několika minut. Jste připraveni na test? Zde jsou pokyny:

Na následujícím obrázku vidíte obrázek velkého lesa. Na první pohled by se mohlo zdát, že na obrázku jsou pouze rostliny a stromy. Liška však, věrna své pověsti prince kamufláže, dobře splynula s krajinou. Abyste si vyzkoušeli svůj zrak, musíte najít tuto skrytou lišku. Na její odhalení máte 25 sekund. Zvládnete to? Je to na vás!

Vizuální test: řešení testu

Váš čas vypršel! Nyní se podíváme, zda máte orlí zrak, nebo zda musíte zapracovat na své ostrosti vidění.

Řešení: Ve skutečnosti máte lišku přímo před očima, podívejte se na následující obrázek, kde se nachází. Ve skutečnosti se toto krásné zvíře neskrývalo. Stála právě před velkým stromem vlevo a dokonce se zdálo, že pózuje pro fotoaparát, který ji fotografoval. Jeho barva se však natolik podobá barvě stromu, že vytváří optický klam.

Podařilo se vám najít lišku před uplynutím 25 sekund? Pokud vás tento optický klam neoklamal a podařilo se vám lišku najít v časovém limitu, gratulujeme vám, protože jste test zvládli! Vaše zraková ostrost je dobře vybroušená a především umíte soustředit veškerou pozornost během několika vteřin. Málokomu se podařilo dokončit tento test ve stanoveném čase. Pokud patříte mezi ty, kterým se to nepodařilo, nenechte se odradit. Stále můžete pracovat na své pozornosti a ostrosti vidění. Pokud se vám tento vizuální test líbil, můžete tuto metodu použít ke zlepšení. Na našich stránkách najdete mnoho testů koncentrace, zraku, zrakového rozlišování a dalších psychologických testů.

 

Anna Reindlová

Written by Anna Reindlová

Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.