© Hardmade
in

Matematická výzva: Otestujte své IQ vyřešením této hádanky, kterou dokáže vyřešit pouze 10 % dospělých.

Chcete vědět, jak jste chytří? Tento matematický hlavolam je ideální pro testování vašeho IQ.

Tento matematický hlavolam je nemožné vyřešit a pouze 10 % dospělých dokáže najít jeho řešení. Tento test může být snadný, pokud jste vytrvalí a věnujete čas jeho pochopení a pečlivému promyšlení.

Prezentace matematické hádanky: výpočetní obrázek k vyřešení

Abyste tuto matematickou hádanku zvládli, musíte zapracovat na své mysli i kreativitě. Tento IQ test je ideální pro stimulaci mozku a zlepšení inteligence.

Tato rovnice byla původně zveřejněna v čínském testu pro děti do 5 let. Hádankou je zjistit, jak vynásobíme žlutý květ červeným květem a modrým květem.

Na pomoc vám nabízíme rovnice, které již byly vyřešeny. Součet tří červených květů je 60. Dva modré květy plus jeden červený květ je 30. Jeden modrý květ minus dva žluté květy jsou 3.

Mnoho lidí to vzdalo. Je to proto, že matematické hádanky jsou obtížné, zejména pokud jsou vyjádřeny symboly nebo kresbami namísto čísel. Jsou však skvělým způsobem, jak rozvíjet strategické myšlení, logické uvažování a schopnost řešit problémy.

Chcete-li vyřešit hádanku, musíte si nejprve pozorně prohlédnout fotografii.

© Hardmade

Odpověď na matematickou hádanku červená květina, modrá květina a žlutá květina

Řešení této matematické hádanky nebylo snadné najít. Pokud jste odpověď našli, buďte na sebe pyšní a ostatní mohou zkusit štěstí s jinou hádankou. Tento typ testu umožňuje hravou formou provádět trénink nebo procvičování mozku.

  • První rovnice udává hodnotu každého červeného květu. Pokud je součet tří červených květů 60, znamená to, že každý červený květ má hodnotu 20.
  • Druhá rovnice je součet jednoho červeného květu se dvěma modrými květy rovná 30. Každý z modrých květů má pět okvětních lístků. To znamená, že okvětní lístky mají hodnotu 1. Dva modré květy tedy mají hodnotu 10.
  • Třetí rovnice znázorňuje modrý květ s pěti okvětními lístky minus dva žluté květy rovné 3. Modrý květ má hodnotu 5, takže dva žluté květy mají hodnotu 1. Nahradíme-li květy jejich hodnotami, dostaneme: 5 – 2 = 3.

Řešení poslední rovnice je nyní snadné, protože nyní znáte hodnotu každé květiny. Nahrazením květin jejich příslušnými hodnotami získáme 1 + (20 x 4) = 81.

Poznámka: Vezměte v úvahu, že v poslední rovnici má modrý květ pouze čtyři okvětní lístky.

Obsah

Anna Reindlová

Written by Anna Reindlová

Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.