Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Obecné
  4. Jak si vybrat nůž?
28.05.2019
Obecné

Jak si vybrat nůž?

Každý z nás si již někdy položil otázku "Jak si vybrat ten správný nůž?", nebo prostě podle čeho vybírat? Víme že nože nejsou nejlepvnější záležitostí, ale na druhou stranu, jde o produkt, který Vám bude sloužit léta nebo desetiletí, tudíž při porovnávání užitkovosti a ceny se jedná o minimální investici. Rozhodnutí se netýká vždy jen mužů, často se stává, že nějaká žena chce zakoupit parádní dárek pro svého muže, takový výběr je pak mještě složitější.

Jak to tedy vše začíná? Na začátku rozhodnutí o pořízení nože. Zdá se to jednoduché, ale to skutečně není. Nejprve si člověk musí sám uvědomit, po čem vlastně touží, co chce a co jej láká. V neposlední řadě je podmínkou také to, k čemu daný nůž člověk hodlá použít. Ať se jedná o kancelářskou práci, práci policistů, hasičů a záchranářů, nebo bojové účely příslušníků vojenský sil, tedy vojáci, warrioři, či vojenský personál, pro každého bude ten pravý nůž nepostradatelným pomocníkem a spojencem po dlouhou dobu.

Právě to, jakou budoucí vlastník nože vykonává práci je asi zásadní. Pokud se bude jednat, o někoho kdo vykonává techničtější práci vlastníma rukama, bude nejlepším pomocníkem nějaký multitool značek Leatherman nebo Ganzo, nebo pak osvědčený švýcarský multifunkční nůž Victorinox. Výhodou multitoolů je fakt, že každý z nás někdy potřeboval kleště, šroubovák, nůžky nebo pilku a díky tomu, že všechny tyto věci jsou spojeny s nožem, je multitool už podle svého názvu věcí, která nezklame vůbec nikoho.

Pro ty, kteří nástroje nepotřebují, jen by se jim občas hodil nůž, který by našli v kapse, jsou ideální zavírací nože Cold Steel nebo Leatherman. Špičková kvalita s důrazem maximální bezpečnost uživatele je u těchto značek předností.

U nás si samozřejmě vybere i taktičtěji, nebo bojovněji zaměřený jedinec. Samozřejmě nabízíme nože s pevnou čepelí, které se hodí k plnění bojových úkolů, k nošení na balistických nebo taktických vestách, ale třeba i k nošení na běžných opascích.

Díky globalizaci, volnému přístupu k celosvětovému trhu již nejsme odkázáni jen na nože tradičních značek, ale můžeme si vybírat z nepřeberného množství zahraničních výrobců, kteří poskytují kompletní sortiment. Výrobci často nabízejí nože s pevnou čepelí, zavírací nože, záložní, ale také sekery, různé dýky a jiné pracovní nástroje a v některých případech i senzační a špičkové meče.

Tím se dostáváme k mečům, jejichž prodeji přikládáme velkou váhu. Nejen proto, že je zde snaha politický elit o odzbrojení veřejnosti a proto se meče mohou stát moderní obranou zbraní zítřku, ale hlavně proto, co představují a co v sobě nesou. Meče v sobě nosí staletí historie. Zejména ty japonské. Meče známé jako samurajské, zbraně ninjů, nebo meče japonských bojovníků. Pro Japonsko je samurajský meč nositelem kulturního dědictví a je jedním ze symbolů Japonska. Japonci věří, že každý meč, mezi něž patří Nodachi, Katany, Wakizashi a Tantó v sobě mají vlastní duši a svůj meč nikdy za žádných okolností neodkládají.

Jak jsme již psali, výběr nože, i vzhledem k ceně není snadný, ale člověk by měl jít za tím, co chce, protože zde neplatíte jen za nějaký Váš rozmar, ale za věc, která Vám může pomoci zachránit i vlastní život, a co je víc.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli